Materiałów na dachy we współczesnych czasach mamy naprawdę mnóstwo. Śmiało można by stwierdzić, że można w nich przebierać i wybierać. I coś w tym zapewne jest. Jak jednak w tym dużym wyborze znaleźć coś właśnie dla siebie? Z myślą o najpewniejszym wyborze na wiele długich lat użytkowania, warto zwrócić uwagę na dachówki ceramiczno – metalowe. Czym te wyróżniają się spośród innych dostępnych na rynku?

Dachówka ceramiczno – metalowa, z uwagi na proces jej powstawania i zastosowany proces galwanizacji, cieszy się ponad 2,5 razy większą trwałością w porównaniu do materiałów pokryciowych, które są jedynie ocynkowane. Do tego dołożyć należy stosunkowo niewielkie wymiary modułu takiej dachówki, generujące duże możliwości w uzyskaniu końcowych efektów – także wizualnych. Dużym atutem tego rozwiązania na dachy pozostaje także zmniejszenie do minimum liczby odpadów nieużytkowych. Ich ilość to zaledwie 3%.

W przypadku dachówki ceramiczno – metalowej stosuje się także wzmocnienie w postaci dodatkowych powłok ochronnych. Tu mowa o wdrożeniu warstwy epoksydowej, gwarantującej zdecydowanie większą odporność nie tylko na różnego rodzaju uszkodzenia, ale również i na korozję. W dachówkach stosuje się również lakier akrylowy, wzbogacony zawartością żywic, dzięki czemu później sama dachówka, mimo naprawdę wielu lat użytkowania, nie traci na swojej barwie i nieestetycznie nie blaknie.

Dużą zaletą tego rodzaju dachówek pozostaje także i to, że z uwagi na matową i porowatą powierzchnię, nie nagrzewają się one zbyt mocno, a domieszka algicydów w lakierze akrylowym sprawia, że dach jest niezagrożony pojawieniem się mchu.